WATER COOLING SYSTEM THERMALRIGHT FROZEN WARFRAME 420 WHITE ARGB TR-FW-420-W-ARGB
THERMALRIGHT Frozen Warframe 420 White Argb AIO CPU Cooler
Manufacturer: THERMALRIGHT
SKU: 74646
Manufacturer part number: TR-FW-420-W-ARGB
แƒ“แƒแƒœแƒ˜แƒจแƒœแƒฃแƒšแƒ”แƒ‘แƒ
แƒžแƒ แƒแƒชแƒ”แƒกแƒแƒ แƒ—แƒแƒœ แƒ—แƒแƒ•แƒกแƒ”แƒ‘แƒแƒ“แƒแƒ‘แƒ
แƒฌแƒงแƒšแƒ˜แƒก แƒ‘แƒšแƒแƒ™แƒ˜ (แƒžแƒแƒ›แƒžแƒ), แƒจแƒ”แƒฎแƒ”แƒ‘แƒ˜แƒก แƒ–แƒ”แƒ“แƒแƒžแƒ˜แƒ แƒ˜
โ€ข แƒ”แƒœแƒ”แƒ แƒ’แƒแƒ›แƒแƒฎแƒ›แƒแƒ แƒ”แƒ‘แƒ: 0.28 ยฑ10% A / 12 V DC / 3.4W (MAX)
แƒ’แƒแƒ’แƒ แƒ˜แƒšแƒ”แƒ‘แƒ (แƒฅแƒฃแƒšแƒ”แƒ แƒ˜)
โ€ข แƒ”แƒœแƒ”แƒ แƒ’แƒแƒ›แƒแƒฎแƒ›แƒแƒ แƒ”แƒ‘แƒ: 0.20 A / 12 V DC / 3.36Wยฑ10%
โ€ข แƒฐแƒแƒ”แƒ แƒ˜แƒก แƒฌแƒœแƒ”แƒ•แƒ: 2.37 mm H2O
โ€ข แƒ™แƒแƒœแƒ”แƒฅแƒขแƒแƒ แƒ˜: 3 PIN 5V (ARGB ) / 4 PIN PWM (FAN)
แƒ’แƒแƒœแƒแƒ—แƒ”แƒ‘แƒ
แƒคแƒ˜แƒ–แƒ˜แƒ™แƒฃแƒ แƒ˜ แƒžแƒแƒ แƒแƒ›แƒ”แƒขแƒ แƒ”แƒ‘แƒ˜
355.00 ₾
276.00 โ‚พ
increase decrease
Availability:
  • Tamarashvili st. 8 in stock
  • Beliashvili st. Pick up only 7 in stock
Ship to
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options
แƒ’แƒแƒœแƒแƒ—แƒ”แƒ‘แƒ
Products specifications
Attribute name Attribute value
General Information
Model TR-FW-420-W-ARGB
Manufacturer Thermalright
Official Manufacturer Link https://www.thermalright.com/product/frozen-warframe-420-white-argb/
Warranty 1 Year
CPU Cooler Specifications
Type AIO Liquid Cooling
Radiator Size 420 mm
Radiator Dimensions (WXDXH) 60 x 69.2 x 69.2 mm
Number of Fans 3
Fan Dimensions (WXDXH) L140 mm x W140 mm x H25 mm
Air Flow 88.7 CFM (MAX)
Air Pressure 2.37 mm H2O (MAX)
Fan Noise Level 29.8 dBA (MAX)
Pump Speed 3000 RPM±10% (MAX)
Pump Noise Level 23 dBA(MAX)
Socket Support LGA 1700 / 1200 / 115x, AM5 / AM4
Features LCD Display, ARGB
  • Only registered users can write reviews
Bad
Excellent
Products specifications
Attribute name Attribute value
General Information
Model TR-FW-420-W-ARGB
Warranty 1 Year
CPU Cooler Specifications
Type AIO Liquid Cooling
Radiator Size 420 mm
Number of Fans 3
Air Flow 88.7 CFM (MAX)
Air Pressure 2.37 mm H2O (MAX)
Fan Noise Level 29.8 dBA (MAX)
Pump Speed 3000 RPM±10% (MAX)
Pump Noise Level 23 dBA(MAX)
Features LCD Display, ARGB
Customers who bought this item also bought
WATER COOLING SYSTEM THERMALRIGHT AQUA ELITE 240 ARGB V3 WHITE
THERMALRIGHT AQUA ELITE 240 WHITE ARGB V3 AIO CPU Cooler
CASE FAN THERMALRIGHT TL-C12CW-S A-RGB WHITE
THERMALRIGHT TL-C12CW-S 3 x 120mm Case Fans 3PIN ARGB / 4PIN PWM Adjust Speed FAN - White
CASE FAN THERMALRIGHT TL-S12 A-RGB BLACK
THERMALRIGHT TL-S12 3 x 120mm Case Fans 3PIN ARGB / 4PIN PWM Adjust Speed FAN - BLACK
CASE FAN THERMALRIGHT TL-S12-W A-RGB WHITE
THERMALRIGHT TL-S12-W 3 x 120mm Case Fans 3PIN ARGB / 4PIN PWM Adjust Speed FAN - WHITE