POWER SUPPLY LIAN LI RS RS1000G G9P.RS1000G.B000.EU 1000W 80 PLUS GOLD FULL MODULAR BLACK
Lian Li RS Series RS1000G (G9P.RS1000G.B000.EU) 1000W Fully Modular ATX Rotational Shift Power Supply, No Rs Hub , Active PFC, PF > 0.90 under full load @ 115Vac, 60Hz, ATX 3.1 ready with native 12V-2ร—6 high-current copper alloy terminals, 135mm FDB Fan / 1600 rpm, 36.21dBA @ 30โ„ƒ, 100cm away from micphone to PSU, BLACK.
Manufacturer: LIAN LI
SKU: 75983
Manufacturer part number: G9P.RS1000G.B000.EU
GTIN (EAN, UPC): 4718466019066
371.00 โ‚พ
increase decrease
Availability:
  • Tamarashvili st. 2 in stock
Ship to
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
General Information
Model G9P.RS1000G.B000.EU
Manufacturer Lian Li
Official Manufacturer Link https://lian-li.com/product/rs/
Warranty 1 Year
Color Black
Power Supply Specification
Type ATX
Energy-Efficient 80 Plus Gold
Output Capacity 1000W
Modular Full Modular
Fan Led No
Connectors M/B 1x 20+4-Pin 620mm, CPU/ATX 12V 1x 8-Pin CPU 700mm, CPU/ATX 12V 1x 4+4-Pin CPU 700mm, PCI-E 1x 8/6+2 Pin 650mm, PCI-E 1x 8/6+2 Pin 650+100mm, 12V-2x6-8 Pin 1x12V-2x6 650mm, 4x SATA 300-15-15-15mm, 4x Y Type SATA 375-150mm x2, 4x SATA 400-150-150-150mm, Perpherial 4 x 4 pin 500-150-150-150mm, USB*9-USB*9pin 470mm, USB*9Pin-Type A 550mm
  • Only registered users can write reviews
Bad
Excellent
Products specifications
Attribute name Attribute value
General Information
Model G9P.RS1000G.B000.EU
Warranty 1 Year
Color Black
Power Supply Specification
Type ATX
Energy-Efficient 80 Plus Gold
Output Capacity 1000W
Modular Full Modular
Fan Led No